Gulseda Hak Yolunun Yolcusu
Gulseda Hak Yolunun Yolcusu Sitesine Hoşgeldiniz.
Lütfen Üye Değilseniz Üye Olun.
Üye İseniz Giriş Yaparak Devam Ediniz.
Gulseda Hak Yolunun Yolcusu Sitesine Hoşgeldiniz.
Lütfen Üye Değilseniz Üye Olun.
Üye İseniz Giriş Yaparak Devam Ediniz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoşgeldin; Misafir !
Ölüm Bize Gelecek.Ya Yatakta Ya da Apaçi İle. Ben Apaçi'yi Tercih Ediyorum..

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Hz. Muhammed'in (sav) Gülümsemesi

YazarMesaj
ebuzer
Moderatör

Moderatör
ebuzer

Hz. Muhammed'in (sav) Gülümsemesi Empty
MesajKonu: Hz. Muhammed'in (sav) Gülümsemesi   Hz. Muhammed'in (sav) Gülümsemesi Icon_minitimeSalı Eyl. 01, 2009 3:43 pm

Bir gün Resulullah (sav) gülümseyerek göğe bakıyordu,bi adam Hazretin gülümsemesinin sebebini sorunca Resulullah (sav) şöyle buyurdular:

-"Evet göğe bakıyordum,iki melek,kendi yerinde ibadetle meşgul olan mümin bir kulun gece gündüz yaptığı ibadetlerinin mükafatını yazmaları için yeryüzüne indiler,fakat onu, bulamayınca göğe çıkıp Hak Teala'ya şöyle arz ettiler:

-"Ey Rabbimiz!Biz o mümin kulun ibadetini yazmak için her zamanki gibi onun ibadetgahına gittik,fakat onu arada bulamadık, hastalık yatağına düşmüştü."

ALLAH-u Teala, o meleklerin cevabında şöyle buyurdu:

-"O mümin kul, hastalık yatağında olduğu sürece, her gün ibadetgahında olduğu zaman ona yazdığınız her günün sevabı miktarınca ona sevap yazın. Hastalık yatağında olduğu müddetçe onun hayır amellerinin mükafatı bana aittir;onun mükafatını ben vereceğim."
http://www.gulseda.yetkin-forum.com

Hz. Muhammed'in (sav) Gülümsemesi
1 sayfadaki 1 sayfası