Gulseda Hak Yolunun Yolcusu
Gulseda Hak Yolunun Yolcusu Sitesine Hoşgeldiniz.
Lütfen Üye Değilseniz Üye Olun.
Üye İseniz Giriş Yaparak Devam Ediniz.
Gulseda Hak Yolunun Yolcusu Sitesine Hoşgeldiniz.
Lütfen Üye Değilseniz Üye Olun.
Üye İseniz Giriş Yaparak Devam Ediniz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoşgeldin; Misafir !
Ölüm Bize Gelecek.Ya Yatakta Ya da Apaçi İle. Ben Apaçi'yi Tercih Ediyorum..

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Namazda okunan bazi sÛreler

YazarMesaj
hüseyni
Genel Mod
Genel Mod
hüseyni

Namazda okunan bazi sÛreler Empty
MesajKonu: Namazda okunan bazi sÛreler   Namazda okunan bazi sÛreler Icon_minitimeCuma Eyl. 04, 2009 4:14 pm

Namazda okunan bazi sÛreler Www.ilimhazinem.comNAMAZDA OKUNAN BAZI SÛRELER

Fatiha Sûresi

Okunuşu: Elhamdü lillâhi rabbil'alemin. Errahmânir'rahim. Mâliki yevmiddin. Iyyâke na'budü ve iyyâke neste'în, Ihdinessirâtel müstakîm. Sirâtellezine en'amte aleyhim gayrilmagdûbi aleyhim ve leddâllîn.

Anlami: Hamd, âlemlerin Rabbi, merhametli olan, merhamet eden ve Din Günü'nün sahibi olan Allah'a mahsustur. (Allahim!) Ancak sana kulluk eder ve yalniz senden yardim dileriz. Bizi dogru yola, nimete erdirdigin kimselerin, gazaba ugramayanlarin, sapmayanlarin yoluna eristir.

Fil Sûresi

Okunuşu:Elem tera keyfe fe'ale rabbüke biashâbilfîl. Elem yec'al keydehüm fî tadlîl. Ve ersele aleyhim tayran ebâbîl. Termîhim bihicâratin min siccîl. Fece'alehüm ke'asfin me'kûl.

Anlami:
(Ey Muhammed! Kâbe'yi yikmaya gelen) Fil sahiblerine Rabbinin ne ettigini görmedin mi? Onlarin düzenlerini bosa çikarmadi mi? Onlarin üzerine, sert taslar atan sürülerle kuslar gönderdi. Sonunda onlari, yenilmis ekin gibi yapti.

Kurayş Sûresi

Okunuşu: Li'î lâfi Kurays'in. Îlâfihim rihletessitâi vessayf. Felya'büdû rabbe hâzelbeyt. Ellezî et'amehüm min cû'in ve âmenehüm min havf.

Anlami:
Kureys kabilesinin yaz ve kis yolculuklarinda uzlasmasi ve anlasmasi saglanmistir. Öyleyse kendilerini açken doyuran ve korku içindeyken güven veren bu Kâbe'nin Rabbine kulluk etsinler.

Mâun Sûresi

Okunuşu: Era'eytellezî yükezzibü biddîn. Fezâlikellezî, yedu'ulyetîm. Ve lâ yehüddü alâ ta'âmilmiskîn. Feveylün lilmüsallîn. Ellezîne hüm an salâtihim sâhûn. Ellezîne hüm yürâûne. Ve yemne'ûnelmâ'ûn.

Anlami:
(Ey Muhammed!) Dini yalan sayani gördün mü? Öksüzü kakistiran, yoksulu doyurmaya yanasmayan kimse iste odur. Vay o namaz kilanlarin haline ki: Onlar kildiklari namazdan gâfildirler. Onlar gösteris yaparlar. Onlar basit seyleri (ödünç) dahi vermezler.

Kevser Sûresi
Okunuşu: Innâ a'taynâkelkevser. Fesalli lirabbike venhar. Inne sânieke hüvel'ebter.

Anlami:
(Ey Muhammed!) Dogrusu sana pek çok nimet vermisizdir. Öyleyse Rabbin için namaz kil, kurban kes. Dogrusu adi, sani ortadan kalkacak olan, sana kin tutan kimsedir.

Kâfirûn Sûresi

Okunuşu: Kul yâ eyyühel kâfirûn. Lâ a'büdü mâ ta'büdûn. Ve lâ entüm âbidûne mâ a'büd. Ve lâ ene âbidün mâ abedtüm. Ve lâ entüm âbidûne mâ a'büd. Leküm dînüküm veliye dîn.

Anlami:

(Ey Muhammed!) De ki: Ey inkârcilar! Ben sizin taptiklariniza tapmam. Benim taptigima da sizler tapmazsiniz. Ben de sizin taptiginiza tapacak degilim. Benim taptigima da sizler tapmiyorsunuz. Sizin dininiz size, benim dinim banadir.

Nasr Sûresi

Okunuşu: Izâ câe nasrullahi velfeth. Ve raeytennâse yedhulûne fî dinillâhi efvâcâ. Fesebbih bihamdi rabbike vestagfirh. Innehû kâne tevvâbâ.
Anlami:
(Ey Muhammed!) Allah'in yardimi ve zafer günü gelip, insanlarin Allah'in dinine akin akin girdiklerini görünce, Rabbini överek tesbih et; O'ndan bagislama dile, çünkü O, tevbeleri daima kabul edendir.

Tebbet Sûresi

Okunuşu: Tebbet yedâ ebî lehebin ve tebb. Mâ egnâ anhü mâlühû ve mâ keseb. Seyeslâ nâren zâte leheb. Vemraetühû hammâletelhatab. Fî cî dihâ hablün min mesed.
Anlami:
Ebû Leheb'in elleri kurusun; kurudu da! Mali ve kazandigi kendisine fayda vermedi. Alevli atese yaslanacaktir. Karisi da, boynunda bir ip oldugu halde ona odun tasiyacaktir.

Ihlas Sûresi

Okunuşu: Kul hüvellâhü ehad. Allâhüssamed. Lem yelid ve lem yûled. Ve lem yekün lehû küfüven ehad.
Anlami:
(Ey Muhammed!) De ki: O Allah bir tektir. Allah her seyden müstagni ve her sey O'na muhtaçtir. O dogurmamis ve dogmamistir. Hiç bir sey O'na denk degildir.

Felak Sûresi

Okunuşu: Kul e'ûzü birabbilfelak. Min serri mâ halak. Ve min serri gasikin izâ vekab. Ve min serrinneffâsâti fil'ukad. Ve min serri hâsidin izâ hased.
Anlami :
(Ey Muhammed!) De ki: Yaratiklarin serrinden, bastirdigi zaman karanligin serrinden, dügümlere nefes eden büyücülerin serrinden, hased ettigi zaman hasedçinin serrinden, tan yerini agartan Rabbe siginirim.

Nâs Sûresi

Okunuşu: Kul e'ûzü birabbinnâsi. Melikinnâsi. Ilâhinnâs. Min serrilvesvâsilhannâs. Ellezî yüvesvisü fî sudûrinnâsi. Minelcinneti vennâs.
Anlami:
(Ey Muhammed!) De ki: Insanlardan ve cinlerden ve insanlarin gönüllerine vesvese veren o sinsi vesvesecinin serrinden, insanlarin Tanrisi, insanlarin hükümrani ve insanlarin Rabbi olan Allah'a siginirim.

Namazda okunan bazi sÛreler
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bazı Notebook Driverları