Gulseda Hak Yolunun Yolcusu
Gulseda Hak Yolunun Yolcusu Sitesine Hoşgeldiniz.
Lütfen Üye Değilseniz Üye Olun.
Üye İseniz Giriş Yaparak Devam Ediniz.
Gulseda Hak Yolunun Yolcusu Sitesine Hoşgeldiniz.
Lütfen Üye Değilseniz Üye Olun.
Üye İseniz Giriş Yaparak Devam Ediniz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoşgeldin; Misafir !
Ölüm Bize Gelecek.Ya Yatakta Ya da Apaçi İle. Ben Apaçi'yi Tercih Ediyorum..

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Namaz Bir Tevhid Eylemi

YazarMesaj
hüseyni
Genel Mod
Genel Mod
hüseyni

Namaz Bir Tevhid Eylemi Empty
MesajKonu: Namaz Bir Tevhid Eylemi   Namaz Bir Tevhid Eylemi Icon_minitimeCuma Eyl. 04, 2009 4:20 pm

Namaz fiili bir dua ve niyaz eyeleme dönüşmüş bir tevhid Allah huzurunda huşu ve hudu dolu bir boyun eğiş ve Allahın düşmanlarına karşı nefret dolu bir kıyam ve başkaldırıştır.namaz sürekli bir yüceliş ve yükseliştir münkerden marufa kötülüklerden iyiliklere zulumattan nura tekebbüreden tezellüle dünyevilikten uhreviliğe nefsin ve şeytenın esaretinden ilahi hürriyete doğru bir yüceliş bir geçiş ve bir inkılabtır.namaz kılan bir mümin bir bakıma günde beş kez muharebe meydanına çıkmakta ve Allahu ekber sloganını dilinden düşürmeyerek nefsiyle ve şeytanla kıyasıya savaşmaktadır zaten ilahlaştırmaya meyyal olan nefisleri ayaklar altına almadan putlaştırılan dünyaya ve onun nimetlerine karşı ahireti tercih etmeden şeytana ve onun askerlerine kin duymadan Allahın dışında rablık ve ilahlık iddia eden bütün otoriteleri reddetmeden kılınan namaz beyhudedir yalnızca Allaha ibadet edeceğine ve yalnızca ondan yardım dileyeceğine dair söz verdiği halde sahte ilahlara kullukta bulunmaya onlara alkış tutmaya devam eden, Allah dışındaki fani varlıklardan medet bekleyen kimse havanda su dövüyor demektir

Namaz Bir Tevhid Eylemi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» "Biz namaz kılarız, namaz bizi insan kılar"
» TEVHİD İNSANIN EMNİYET KAYNAĞIDIR
» Namaz ve ŞÜkÜr...???
» REsimlerle 5 vakit namaz anlatımı
» ÖMÜR EZANLA NAMAZ ARASI KADARDIR