Gulseda Hak Yolunun Yolcusu
Gulseda Hak Yolunun Yolcusu Sitesine Hoşgeldiniz.
Lütfen Üye Değilseniz Üye Olun.
Üye İseniz Giriş Yaparak Devam Ediniz.
Gulseda Hak Yolunun Yolcusu Sitesine Hoşgeldiniz.
Lütfen Üye Değilseniz Üye Olun.
Üye İseniz Giriş Yaparak Devam Ediniz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoşgeldin; Misafir !
Ölüm Bize Gelecek.Ya Yatakta Ya da Apaçi İle. Ben Apaçi'yi Tercih Ediyorum..

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

İMAM HÜSEYİN

YazarMesaj
hüseyni
Genel Mod
Genel Mod
hüseyni

İMAM HÜSEYİN Empty
MesajKonu: İMAM HÜSEYİN   İMAM HÜSEYİN Icon_minitimePerş. Ağus. 20, 2009 1:45 pm

KISA SÖZLERİ

1-kerbelaya doğru hareket ettiklerinde şöyle buyurdular :doğrusu bu dünya değişip tanınmaz olmuş ve bütün iyiliklerine sırt çevirmiş; kabın dibindeki azıcık kalıntı sudan ve havası ağır olan otlaktaki gibi alçak yaşantıdan başak birşey kalmamıştır.

Hakka amel edilmediğini ve batıldan da kaçınılmadığını, görmüyormusunuz? böyle bir durumda mü'minin ölümü arzulaması haktır. Ben ölümü saadet, zalimlerle yaşamayı ise alçaklık biliyorum.

İnsanlar dünya kullarıdır; din ise onların dillerine bir yalaktır. Dinin sayesinde geçimlerin sağladıkları müddetçe onu koruyup gözetirler; ama zorluklarla imtihan edildiklerinde dindarlar azalırlar .

2-Yanında başkasının gıybetini eden bir adama şöyle buyurdu: "ey adam! gıybet etmekten sakın çünkü gıybet ,cehennem köpeklerinin katığıdır.

3-ALLAH gücünü aldığı kimseden itaat istemediği gibi, teklif yükünü deondan kaldırır.

4-Bazıları ALLAH TAN bişey umarak ibadet ederler; bu tacirlerin ibadetidir. Bazıları da korkarak ibadet ederler; buda kölelerin ibadetidir. Bazıları ise ALLAHA şükür olarak ibadet ederler ;buda hür insanların ibadetidir; işte en faziletli ibadet budur.

İMAM HÜSEYİN
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» İMAM ŞAFÎ’NİN GÖRÜŞÜ :
» Yine Bir Hüseyin
» ŞEHİT REHBER HÜSEYİN VELİOĞLU